Real Madrid sa behom letného prestupové obdobia “zbavil” úplné alebo formou hosťovania bezmála dvoch desiatok hráčov, no nepriviedol nikoho. Čo sa týka ofenzívy, tá je závislá takmer výhradne na 33-ročnom Karimovi Benzemovi, pričom Luka Jović bol pred pár dňami taktiež poslaný na hosťovanie. Real by skutočne nutne potreboval nejaký kvalitný back-up k francúzskej legende klubu.

V médiách sa hovorí o tom, že Real šetrí peniaze na Mbappého či Haalanda, takýchto hráčov sa avšak nedá získať len tak zo dňa na deň, a to ani v prípade, že ste Real Madrid. Anglické médiá ale prekvapujú správou o tom, že možným riešením problému môže byť nechcený útočník Chelsea.

Olivier Giroud má už 34 rokov, v Chelsea veľa príležitostí nedostáva a po sezóne mu končí kontrakt. Mnohí by očakávali, že skôr zamieri do MLS, Kataru či inej podobnej súťaže/krajiny, poprípade, že po ňom siahne nejaký domáci klub. Giroud bol avšak údajne ponúknutý len za 5 miliónov eur Realu Madrid, ktorý má o jeho angažovaní uvažovať.

Kylian Mbappé a Olivier Giroud
Kto vie, raz ich môže doplniť aj Mbappé

Francúzsky kanonier strelil v kariére takmer 300 gólov, so 44 presnými zásahmi je druhým najlepším strelcom svojej reprezentácie (viac gólov vsietil len Henry – 51), v Chelsea zaznamenal v aktuálnom ročníku za 696 minút slušných 9 gólov, čo je priemer 77 minút na gól a nielen ako striedajúci hráč vie akejkoľvek defenzíve poriadne zavariť. Že by si ho Zidane doviedol do Realu a doplnil by trio krajanov Benzema, Varane a Mendy?

Gonzalo Higuaín a Karim Benzema
v minulosti tvoril Benzema zaujímau ofenzívnu dvojicu s Higuaínom, pričom hráči sa pravidelne na hrote striedali

Zdroj: Football.london | Foto: Twitter