V piatok bol na programe zápas 25. kola medzi FK Senica a MŠK Žilina.  Záhoráci boli pred zápasom na 4. mieste v tabuľke a hostia boli na 2. priečke, pričom na lídra z Trenčína strácali len 2 body. Zápas mal byť zápasom najlepších strelcov Fortuna ligy, ale už pred začiatkom sa diváci dozvedeli, že Jan Kalabiška nenastúpi pre zdravotné problémy. Matej Jelić na strane Žiliny nastúpil.

Domáci nastúpili v bielej sade dresov, hostia v tradičnej žlto-zelenej kombinácii. V úvodných minútach bola aktivita na kopačkách hostí. Domáci sa „oťukali“ po piatich minútach a boli pre hostí rovnocenným súperom. Prvú obrovskú šancu si vypracovali hráči domácich v 8. minúte. Hlohovský vtedy poslal loptu do šestnástky Dolnému, ale ten zakončoval tesne vedľa brány. Na štadióne to len tak zahučalo. O 4 minúty si veľkú príležitosť vytvorili hostia. Mihalík unikal po ľavej strane, odkiaľ poslal loptu do šestnástky, no Čmelíkovi chýbal krok k tomu, aby loptu dobehol a mohol zakončovať. O 3 minúty hostia zahrozili znova, no opäť boli nepresní. V 20. minúte preveril Volešáka ex Žilinčan Majtán. V 26. minúte Majtán hlavičkoval, no tentoraz vysoko. V 41. minúte sa po centri dostal k zakončeniu Káčer, no i jeho pokusu chýbalo pár centimetrov. Do kabín sa napokon tímy rozchádzali za stavu 0:0.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy v nezmenených zostavách. Hneď v prvej minúte druhého polčasu sa do šance po Čmelíkovom centri dostali hostia, pred Šullom však loptu odkopával Pavlík. Seničania sa snažili, no dlho si nevedeli vytvoriť poriadnu šancu. Hostia naopak prekypovali nápadmi a tvorili si rôzne šance. V jednej z nich sa v 51. minúte ocitol Škvarka po perfektnej prihrávke od Jelića, no ľavý horný roh Šullovej svätyne netrafil. V 57. minúte sa prvý raz v zápase striedalo. Matej Jelić musel zo zápasu pre zranenie odstúpiť a nahradil ho William. V 58. minúte sa však do zakončenia konečne dostal i domáci celok, a to po rohovom kope. K zakončeniu sa dostal Dolný, no opäť nebol presný. O minútu neskôr po štandardnej situácii vyznamenal Volešák, keď vyboxoval viaceré pokusy hostí.

Prvý gól padol v 67. minúte, keď sa k lopte dostal Škvarka a strelou k pravej tyčke otvoril skóre stretnutia. Hostí tento gól naštartoval k ešte lepším výkonom. V 74. minúte v pokutovom území zrazil Šulla protihráča, za čo si vyslúžil žlté pokarhanie a hostia mali k dispozícii pokutový kop, Loptu si postavil Čmelík, ktorý s pokojom Angličana túto šancu využil a zvýšil tak na 2:0 z pohľadu Žiliny.  O 2 minúty neskôr zakončoval Dolný a hráč hostí zahral v pokutovom území rukou, čo si však ani jeden z rozhodcov nevšimol, a tak zostalo toto previnenie voči pravidlám nepotrestané. 10 minút pred koncom to už vyzeralo tak, že zápas skončí za stavu 0:2, ale domáci sa predsa len pozviechali a podarilo sa im skórovať. Po rohovom kope sa k hlavičke dostal Pillár, no loptu do siete upratal až kapitán Záhorákov Kóňa. V 90. minúte chcel skóre upraviť ešte Čmelík, ale Šulla loptu spod brvna  vyškirabal na rohový kop. Stretnutie sa tak skončilo za stavu 1:2.

Hlohovský

Žilina vybojovala na pôde Záhorákov dôležité 3 body a ako poznamenal tréner Kostelník, Žilina to s bojom o titul myslí vážne. Tréner Guľa vyzdvihol kvalitu zápasu i terén, na ktorom sa hralo.

FK Senica: Šulla – Pavlík, Kóňa (C), Čermák, Majtán – Dolný, Hlohovský, Pittner, Pillár – Opiela, Kosorin.

Náhradníci: Junas – Privrel, Krč, Komara, Mráz, Kosorín, Gombala.
MŠK Žilina: Volešák – Káčer, Škriniar, Jelić, Pečovský (C) – Piaček, Čmelík, Škvarka, Letić – Mabouka, Mihálik.

Náhradníci: Le Giang – Lupčo, Alves de Oliveira, Špalek, Vavro, Bénes, Kadlec.