Len pred niekoľkými dňami sme boli svedkami odvetného zápasu semifinále Ligy majstrov medzi rímskym AS a Liverpoolom FC. Duel sa napokon skončil výhrou talianskeho celku v pomere 4:2, no po stretnutí boli o čosi šťastnejší hosťujúci hráči. Tí sa po celkovom skóre 7:6 prebojovali do vytúženého finále, v ktorom vyzvú 26. mája v Kyjeve obhajcu trofeje Real Madrid CF.

Spomínanú odvetu sprevádzalo niekoľko kontroverzných rozhodnutí rozhodcovskej trojice. Tá obrala domáci celok o jasné dva pokutové kopy, no to ešte nie je všetko. Sťažovať sa totižto mohli aj hráči Liverpoolu, ktorí boli taktiež pripravení o jednu penaltu. Po zápase sa taktiež špekulovalo aj o tom, či v 77. minúte nemal predčasne dohrať Alessandro Florenzi. Ten zostrelil zozadu škaredým zákrokom strelca prvého gólu Sadia Maného.

Duel tak sprevádzalo niekoľko kontroverzných situácií a všetko to vyústilo po zápase, keď svoj hnev dal patrične najavo svojim vyjadrením prezident Rimanov James Pallotta. “Pre mňa je správanie UEFA absolútne nevhodné. Viete, čo si myslím? Veľmi sa na tomto všetkom smejem. Naše mesto ale garantovalo profesionalitu, ktorú som nikdy predtým nevidel a som na nás hrdý, takisto ako aj na našich fanúšikov.”

James Pallotta

A práve fanúšikovia oboch táborov sú ďalšou témou, ktorou sa bude disciplinárna komisia UEFA zaoberať. Počas zápasu sme totižto mohli vidieť použitie pyrotechniky z oboch strán a tá je samozrejme na štadiónoch zakázaná. Rimania tak čelia obvineniu z nedostatočnej organizácie počas stretnutia. Trest zrejme neobíde ani Liverpool, no anglickým celkom sa bude komisia zaoberať až 31. mája.

Fanúšikovia Liverpoolu

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.