Majstrovstvá v hokeji sa blížia a my sme si skúsili trošička zafantazírovať. Ako by mohla vyzerať zostava Slovenska, ktorá by bol zložená z našich najlepších aktívnych hokejistov súčasnosti?

Samozrejme, na úvod podotýkame, že sme si vedomí, že ide len o utópiu, keďže niektorým z hráčov nedovolia prísť reprezentovať zranenia a iným klubové povinnosti v NHL. Pozrime sa však, ako by tomu mohlo byť za úplne ideálnych podmienok.

Na brankárskom poste by bol jasnou a absolútnou jednotkou Jaroslav Halák. Gólmana Bostonu Bruins by podľa nás doplnil skúsený Július Hudáček, ktorý má navyše opačné „garde“. Ako tretí gólman by mohol dostať šancu Adam Húska.

Defenzíva Slovenska by bola postavená na menách ako Zdeno Chára, Erik Černák a Andrej Sekera. Skvelú sezónu zažil Michal Čajkovský, ktorý by si istotne našiel miesto po boku jedného z trojice spomenutých obrancov. Nominovali by sme aj Martina Fehérváryho a zo zámoria by prišli pomôcť aj Martin Marinčin a Christián Jaroš. Je však možné, že jedného z dvojice Marinčin – Jaroš by zo zostavy vytlačil v tejto sezóne vo forme hrajúci Martin Gernát a v zostave na šampionáte by určite nemal absentovať ani Marek Ďaloga.

V ofenzíve by okrem zámorských hráčov ako Ružička, Tatar, Pánik a Daňo nechýbali ani vo Švédsku perfektne hrajúci Hrivík Cehlárik a vo Fínsku pôsobiaci Skalický. Veľká škoda je Tomáša Záborského, ktorý sa v reprezentácií neobjavil už dlhodobejšie, pretože by podľa nás mal tímu čo ponúknuť. Do zostavy by sme dali aj Libora Hudáčka (ten je bohužiaľ aktuálne zranený) a nechýbal by ani Adam Liška so skúsenosťami z KHL.

Sci-fi zostava Slovenska na MS 2021

Brankár: Halák

1.línia: Chára (C) – Černák, Tatar (A) – Hrivík – Cehlárik

2.línia: Sekera (A) -Čajkovský, Pánik – Krištof – Lib. Hudáček

3.línia: Gernát – Fehérváry, Liška – Ružička – Studenič

4.línia: Marinčin – Jaroš, Jurčo – Skalický – Daňo

Ďalší: Ďaloga, Lantoši, K. Pospíšil, M. Sukeľ, Haščák, Záborský…

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Hockey Slovakia