Schalke 04 sa po niekoľkých rokoch vrátilo konečne do boja o popredné priečky Bundesligy. Zverenci Domenica Tedesca strácajú na prvý Bayern už jedenásť bodov, no boj o titul sa ešte určite neskončil. Svoje vysoké ambície preukazuje tento klub aj svojim najnovším podpisom. Do klubu prichádza na polročné hosťovanie hráč slávneho Juventusu.   

Obidva kluby našli po niekoľkých dňoch konečne spoločnú a do Nemecka tak prichádza chorvátsky krídelník Marko Pjaca. Talentovaný mladík má za sebou už aj úspešnú zdravotnú prehliadku, o čom informoval aj nemecký klub na svojich webových stránkach. Jedná sa však len o polročné hosťovanie bez možnosti trvalého prestupu po konci tejto sezóny.

Marko Pjaca

Svoje nadšenie z nového podpisu neskrýval ani manažér Domenico Tedesco. “Sme radi, že si nás Marco nakoniec vybral, pretože sa o neho zaujímalo niekoľko klubov. Prináša do nášho tímu viac kvality. Môže hrať na viacerých pozíciách a je veľmi robustný a rýchly.”

Pjaca prestupoval do Talianska v júli 2016, keď Juventus zaplatil za jeho služby chorvátskemu Dinamu Záhreb až 23 miliónov eur. Zranenia ho ale obmedzovali prakticky už od začiatku a na svoje konto si pripísal len 20 štartov v drese “Starej Dámy”. Do Nemecka ho tak poslal taliansky veľkoklub hlavne za účelom nabrania hernej praxe.

Marko Pjaca

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.