Tri zápasy, tri prehry, dva body. Slovenksá hokejová reprezentácia na turnaji v Nemecku obsadila posledné štvrté miesto v konkurencii Nemecka, Rakúska a Dánska. Na pohľad ostuda, v skutočnosti niečo iné…

Miroslav Šattan, prezident SZĽH, ktorý má úzku spojitosť s kádrom, nebral posledné miesto nijak vážne a namiesto kritiky skôr chválil.

„Myslím si, že všetci noví hráči splnili očakávania. Hráči to odohrali na vysokej úrovni, a o niektorých budeme uvažovať aj na decembrovom turnaji. Vo februári chceme odohrať dvojzápas s Nemeckom, tam by sme chceli zobrať výber do 25 rokov,“ zhodnotil Šatan.

„Musím uznať, že nás veľmi príjemne prekvapil a určite odohral dobré zápasy a dal aj góly. Budeme nad ním uvažovať aj na ďalších akciách,“ pochváli Šatan Vilama Čacha.

„Vedeli sme, že nemáme toľko skúseností, nevedeli sme, aká bude hra. S výsledkami nie sme spokojní, ale zasa musím povedať, že hra sa zlepšovala od zápasu k zápasu. Ten zápas s Nemeckom kto nevidel, tak ten neuverí, koľko šancí sa dá zahodiť. Nemecký brankár by v ňom asi nedostal gól, ani keby sa hral do rána. Sme spokojní s tým, ako chalani bojovali, a že sme Nemcov donútili urobiť veľa chýb v obrannom pásme. Ale nemali sme hráča, ktorý by dokázal prekonať brankára,“ dodal ikonický útočník našej reprezentácie, ktorý už nejaký ten rok nie je hráčom.

„Presne o tom to je, hrať vo vysokom tepe a vidieť, ktorí hráči robia v tomto tempe dobré rozhodnutia a nerobia chyby. Tieto tri zápasy nám dali dostatok informácií. Nováčikov sme videli, tréneri si v nasledujúcom období urobia analýzu a budú vyberať ďalších hráčov. My hľadáme tých, ktorí budú schopní hrať na MS,“ vyhlásil Šatan, ktorého vôbec nezaujímali výsledky, ale podľa jeho slov je podstatná u nádejí len hra a chuť bojovať za národný výber.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zdroj: Športky | Foto: YouTube