Hviezda Arsenalu i celej Premier League Alexis Sánchez bol od leta 2017 spájaný s prestupom do iného tímu. Zmieňoval sa Manchester City, PSG, Bayern Mníchov, Chelsea či Real Madrid. Napokon všetko nasvedčuje jeho sťahovaniu na Old Trafford!

Španielsky športový reportér José Alvárez na svojom účte na sociálnej sieti Twitter napísal, že Sánchez je aktuálne na ceste do Manchestru, kde v najbližších hodinách podstúpi lekársku prehliadku u lekárov miestneho United. Bude to teda znamenať definitívny koniec tohto nekonečného príbehu?

Pripusťme, že áno. Čo ale bude ďalej? Arsenal s veľkou pravdepodobnosťou vyrukuje s nejakou posilou, či to bude práve gabonský Aubameyang, nevedno. Nastáva však iná, oveľa náročnejšia otázka – čo sa bude diať v Mourinhovej kabíne? 

Už v súčasnosti je v ofenzíve United značný pretlak. Lukaku, Ibrahimovič, Rashford, Martial, Pogba, Mata, Lingaard, Mkhitaryan, Fellaini. Deväť mien, ktoré by si vo väčšine anglických ligových kluboch nielenže zahrali, ale boli by pevnou súčasťou základnej zostavy.

José Mourinho z nich môže súčasne postaviť do základnej zostavy za normálnych okolností maximálne päť, ostatné miesta musia ostať pochopiteľne pre obrancov a nejakého defenzívnejšie zamerané záložníka (Matič, Herrera).

Ak príde Alexis, bude očakávať stále miesto v základnej zostave. To má prakticky zaručené aj Lukaku a Pogba. Ostávajú teda len dve miesta. Áno, klub bude mať náročný program a potrebuje rotovať zostavu. Hráči ale dokážu vycítiť, ktoré zápasy sú tie top a vďaka tomu si ľahko uvedomia, či nehrajú “druhé husle”.

S odchodom Fellainiho aj Mkhitaryana sa vo všeobecnosti počíta, no čo bude s Matom, skvele hrajúcim Lingaardom, supertalentmi Martialom a Rashfordom (hrajúcimi zvyčajne na rovnakom poste ako Alexis) a “levom” Ibrahimovičom? Že by sa stal Anthony Martial obeťou ohlasovaného príchodu Sáncheza? Alebo ešte v najbližších dňoch zamieri sám Zlatan do USA? Nechajme sa prekvapiť.

Alexis Sanchez

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.