Na turnaji kategórie ITTF World Tour v Qatarskej Dohe sa vo finále proti sebe postavili dvaja velikáni súčasného euróspkeho a svetového stolného tenisu, Dimitrij Ovtcharov a Vladimir Samsonov. Na pohľad jasné víťazstvo Samsonova 4:1 sa ale nerodilo ľahko.

Prvý set začal lepšie Ovtcharov, viedol 8:5 aj 9:8, no setbal si vypracoval jeho súper a hneď ho aj premenil. V úvode druhého setu odskočil Samsonov Ovtcharovovi už na 4:0 a neskôr na 7:4. Za stavu 10:8 pre Samsonova potom Nemec stratil svoje podanie a tým aj celý druhý set. Tretí set rozohral opäť lepšie Ovtcharov, viedol 8:4 aj 9:6, za stavu 10:9 mal dokonca svoj prvý setbal v tomto finále, no využiť ho nedokázal a napokon stratil aj tretí set. Vo štvrtom sete už išlo svetovému hráčovi číslo šesť o všetko a ak si ešte chcel udržať šancu na celkové prvenstvo na turnaji, musel tento set bezpodmienečne vyhrať. Po víťazstve 11-6 sa mu to aj podarilo a finále v Dohe pokračovalo. V piatom sete ušiel Bielorus svojmu súperovi na 7:3 aj 9:5, no Ovtcharov sériou štyroch bodov v rade vyrovnal skóre na 9:9 a pokúsil sa o stolnotenisové zmŕtvychvstanie. To ale Samsonov nepripustil a po setoch 11-9, 11-8, 15-13, 6-11 a 11-9 sa mohol tešiť z celkového triumfu na Qatar Open 2015.

Zostrih finálového zápasu Qatar Open 2015 medzi D. Ovtcharovom a V. Samsonovom. Najmä posledný piaty set priniesol skutočne okulahodiace výmeny!