Egyptský futbalista Mohamed Salah sa pred pár rokmi nedokázal presadiť v drese Chelsea, za ktorú stihol streliť len dva góly vrámci Premier League. Nechcený v londýnskom klube sa vydal do Talianska, aby sa vrátil silnejší do Anglicka, kde si ho vyhliadol Jurgen Klopp do Liverpoolu.

A nákup to bol ohromný. Zo Salaha sa stala absolútna futbalová superstar a mnohými je považovaný za najlepšieho krídelníka sveta, ktorý je aj fantastickým zakončovateľom. To dokázal aj vrámci 4. kola Premier League 2021/22, keď otváral skóre na pôde Leedsu.

 

Gól sám o sebe nebol nijak oslnivý, avšak bol historický. Jednalo sa totižto o jeho jubilejný 100. gól v Premier League. Z toho ich zaznamenal dva v spomínanej Chelsea, ostatné za Liverpool.

Čo znamená, že Salah strelil 100. gól v prestížnej anglickej súťaž?

  • stal sa jubilejným 30. hráčom, ktorý túto métu dosiahol
  • stal sa po Drogbovi druhým africkým hráčom, ktorý to dokázal
  • stal sa piatym najrýchlejším autorom 100 gólov v súťaži (po kvartete Shearer, Kane, Aguero a Henry), keďže toto bol jeho 168. duel v súťaži

A to stál v júli 2017 “len” 42 miliónov eur. Slušné, čo poviete?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Thefootballfaithful.com, Twitter/Goal.com | Foto: Twitter | Video: Twitter/realmadrid3413, Streamable.com