Diego Costa patrí medzi najlepších hrotových útočníkov v anglickej Premier League. V drese londýnskej Chelsea strelil v uplynulej sezóne rovných dvadsať gólov a výrazne tým pomohol klubu k ďalšiemu titulu. Napriek tomu však tento mierne kontroverzný futbalista nemá svoju budúcnosť vyjasnenú.

Pred viac ako mesiacom vyhlásil, že jediným klubom, do ktorého by chcel prestúpiť, je Atlético Madrid. V tom strávil v minulosti tri sezóny a vraj je pre neho madridský klub srdcovou záležitosťou. Práve tento tím má však až do konca kalendárneho roku 2017 zákaz kupovať nových hráčov, čo výrazne ovplyvnilo celý prestupový trh.

Diego Costa však vyhlásil, že je ochotný prestúpiť do Atlética aj v januári, a to aj v prípade, že by celú jeseň nemohol hrať. Atlético vraj preto do londýnskeho klubu poslalo ponuku vo výške 25 miliónov eur. Tú však Chelsea absolútne vysmiala, pretože za služby španielskeho útočníka chcú minimálne dvojnásobok. Takú sumu je však ochotné zaplatiť len vedenie čínskeho Tianjin Quanjian. Costa ale prestup do tejto krajiny razantne odmieta. Akékoľvek jednania sú tak na mŕtvom bode, pretože všetky možnosti sa navzájom vylučujú.

Jednoducho povedané, Chelsea chce Costu predať, no akceptovateľnú čiastku ponúka len tím, do ktorého hráč rezolútne odmieta prestúpiť.

Ako sa Costova situácia vyvinie?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.