Daniel Sturridge patrí medzi hráčov, ktorí bývajú pozvaní na reprezentačné zrazy pravidelne. Napriek tomu však v domácom prostredí nezažíva úplne ideálne chvíľky. Aj preto sa hovorilo o tom, že ho Liverpool počas tohto leta predá.

Anglický útočník prišiel na Anfield Road ešte v roku 2013 z londýnskej Chelsea. Sezóna 2013/14 bola po dlhšom období trápenia pre neho ako sen, keď spoločne s Luisom Suárezom a Raheemom Sterlingom vytvorili takmer nezastaviteľné ofenzívne trio, ktoré doviedlo Liverpool na druhé miesto v Premier League. Sám Sturridge sa stal s 22 gólmi druhým najlepším strelcom súťaže, keď nestačil len na spomínaného tímového kolegu Suáreza.

Následne však prišli zdravotné problémy, vinou ktorých toho v nasledujúcich dvoch sezónach veľa neodohral. Sezóna 2016/17 tak mohla byť jeho comebackom, veď počas nej sa mu nejaké väčšie patálie vyhýbali. Napriek tomu však počas celého ročníka odohral len tri celé zápasy, pričom v Premier League ani jeden. Z dvadsiatich zápasov, do ktorých v lige nastúpil odohral len v šiestich prípadoch viac ako 60 minút, inak to boli len niekoľkominútové striedania. Viac príležitostí dostávali Mané a Firmino.

Jürgen Klopp však frustrovaného útočníka podľa anglických médií napokon predávať nechce. “Uvedomujeme si, že Sturridge môže byť platným hráčom a nechceme, aby opustil klub. Ak by odišiel, relevantná náhrada by bola zrejme poriadne drahá,” uviedol manažér Liverpoolu na margo útočníkovho odchodu.

V klube majú aktuálne v útoku aj Origiho a Firmina, no fanúšikovia veria, že sa vedeniu podarí priviesť ešte niekoho ďalšieho, napríklad mladíka Wernera z Lipska. Samotný Sturridge však na prestup do PSG, West Hamu či iného tímu môže zrejme zabudnúť.

Mal by Sturrigde zostať v klube?

Loading ... Loading ...

Zdroj: givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.