Legendárny záložník katalánskej Barcelony odohral svoje posledné El Clásico v aktívnej kariére, kedy Barcelona remizovala vo vypätom zápase s Realom Madrid 2:2. S kým si však “Don Andrés ” vymenil po tomto súboji dres a prečo? 

Andrés Iniesta bol súčasťou seniorského tímu Barcelony dlhých 16 rokov. 33-ročný odchovanec akadémie La Masia však bude po sezóne pokračovať v inom tíme, podľa všetkého mimo Európy, takže včerajší duel s Realom Madrid bol jeho posledným El Clásicom. Po ňom sa rozhodol darovať svoj dres z neho kapitánovi Realu Madrid Sergiovi Ramosovi. Prečo?

Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi Ramosom a Iniestom panuje obrovská úcta. Svedčí o tom aj fakt, že práve obranca Realu Madrid, odvekého rivala Barcelony, bol jedným z prvých, ak nie vôbec prvý zo známych futbalistov, ktorý na sociálnej sieti uverejnil poďakovanie Iniestovi. Napísal jednoduchý tweet s textom: Ďakujem za všetko, Andresinho.

Ďalším dôkazom veľmi dobrých vzťahov medzi Andrésom Iniestom a Sergiom Ramosom je vyjadrenie kapitána Realu Madrid po poslednom El Clásicu. Po ňom totiž Ramos pripustil, že zvažuje pôsobenie v Číne, možno práve po boku legendárneho záložníka Barcelony.

Sergio Ramos a Andrés Iniesta pred El Clásicom

Zdroj: Besoccer.com | Foto|Video: YouTube, Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D