Šport nemá svoje pravidlá iba v rámci hracích plôch, ale aj mimo nich. Veľmi vážnym previnením je použitie zakázaných látok na podporu športovej výkonnosti. Práve v tejto súvislosti si narobil problémy jeden z najlepších ruských futbalistov súčasnosti. 

Svetová antidopingová agentúra (WADA) začala vyšetrovanie voči ruskému krídelníkovi Denisovi Cheryshevovi pre podozrenie z dopingu. Hovorkyňa WADA uviedla pre ruskú tlačovú agentúru Sport Express, že prípad prevzala španielska antidopingová agentúra. Hráč totiž oblieka dres Valencie CF.

Paradoxne sa celá vec začala vyhlásením otca spomínaného ruského reprezentanta. Cheryshevov otec Dimitri uviedol, že jeho syn užil pred majstrovstvami sveta rastový hormón na liečbu svojho zranenia. Na domácich MS sa 27-ročnému futbalistovi darilo, keď strelil v piatich zápasoch až 4 góly.

Ruská futbalová únia sa bráni, že injekcia, ktorú hráč dostal, obsahovala plazmu bohatú na krvné doštičky a teda nešlo o nič, čo by bolo proti pravidlám. Rastové hormóny sa taktiež bežne využívajú v zdravotníctve a nie sú klasifikované ako podvod ani v športe. Je tu však jedna podmienka a to tá, že športovec ich nemôže užívať svojvoľne, ale iba na základe odporúčania od lekára. V prípade porušenia hrozí Rusovi trest zákazu činnosti až na 4 roky.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter