Vinou koronavírusu a ním spôsobenej trojmesačnej prestávky bude leto medzi sezónami značne odlišné od tých “bežných”. Zatiaľ, čo tradične majú kluby na Slovensku medzi sezónami približne dva mesiace voľna, tentokrát to budú len tri týždne. A pre neúspešného “barážistu” ešte menej.

Nová sezóna II. ligy totižto odštartuje už v sobotu 1. augusta, no tá aktuálna skončí až 11. júla. V rovnakom termíne skončí aj Fortuna liga. Po tomto termíne je na programe ešte baráž medzi posledným celkom najvyššej súťaže (niekto z tria Senica, Nitra alebo Pohronie) a víťazom II. ligy (Banská Bystrica alebo Dubnica).

Do nového ročníka II. ligy si podalo prihlášku pätnásť celkov (MFK Dukla Banská Bystrica, FK Dubnica nad Váhom, MFK Skalica, FK Poprad, MŠK Žilina B, FK Železiarne Podbrezová, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, MŠK Púchov, FC Košice, Partizán Bardejov BŠK, FC ŠTK 1914 Šamorín, KFC Komárno, FC Petržalka, ŠK Slovan Bratislava B a Slavoj Trebišov). V prípade, že víťaz II. ligy si vybojuje postup medzi elitu, nahradí ho zostupujúci tím Fortuna ligy. Niekoľko z nich však zatiaľ nesplnilo všetky náležitosti, ako napríklad účtovnú uzávierku za rok 2019 atď.

>>> A nezabudnite zahlasovať za váš obľúbený slovenský klub <<<

„Na jednej strane vláde s počtom prihlásených spokojnosť, lebo kluby avizovali rôzne ťažkosti. Na druhej strane som nespokojný s tým, že sa neprihlásil Ružomberok B. Počas týždňa sa týmto problémom budeme zaoberať. Je to už tretia sezóna, pred ktorou musíme riešiť počet účastníkov,“ povedal pre Futbalnet.sk predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik.

Je teda možné, že ponuku zahrať si vyššiu súťaž dostane niektorí z víťazov III. líg, ktorými boli celky Dunajskej Lužnej, Myjavy, Martinu a Prešova? To je zrejme v štádiu riešenia. Rovnako však veľmi neľahkú úlohu bude mať aj Banská Bystrica alebo Dubnica, ak by sa im podarilo postúpiť. Fortuna liga má štart naplánovaný na 8. august a tak by museli káder, rozpočet i všetky formality vyriešiť v expresne rýchlom čase.

Zdroj: Futbalnet.sk | Foto: Facebook/DuklaBanskaBystrica, Športovýmagazín.sk, Facebook/MFKSkalica