Craig Ramsay nedokázal odmietnuť ponuku naďalej trénovať Slovenskú hokejovú reprezentáciu. Kanaďan so Slovenským zväzom ľadového hokeja predĺžil zmluvu o ďalší rok, s opciou na ročník 2023/24.

Pre trénera nebolo rozhodnutie vôbec jednoduché. Stále ho však trápi štvrťfinálový zápas proti Fínsku na MS 2022, keďže je presvedčený, že ho mohli zvládnuť lepšie. Ramsay je pri našej reprezentácii už od roku 2017. Podľa jeho slov, stále je na čom pracovať. „Moja rodina ani moja manželka nemohli v uplynulej sezóne prísť za mnou na Slovensko, čo urobilo posledné mesiace náročnými. Avšak štvrťfinálový zápas s Fínskom na nedávnych majstrovstvách sveta mám v stále hlave. Som presvedčený, že sme ho mohli vyhrať.

Urobili sme zopár drobných chýb. Poznám sa a vedel som, že keď príde za mnou Miro ohľadom ďalšej spolupráce, nedokážem povedať nie. Jednoducho som povedal áno. Manželka, deti ani moja blízka rodina neboli prekvapení, vedeli, že to nedokážem odmietnuť. Ani som nemohol, nedosiahol som bod, v ktorom by som svoju misiu v slovenskom hokeji mohol ukončiť. Chcem pokračovať v tom, čo sme začali,“ povedal pre hockeyslovakia.sk Craig Ramsay.

Zdroj: hockeyslovakia.sk |Foto:Instagram/hokejtour