Jedni fanúšikovia ho hania za jeho neviditeľnosť v zápasoch, druhí ho zas oslavujú ako svetového útočníka. Prezident Realu, Florentino Pérez dokonca povedal, že podľa neho je to jeden z najlepších útočníkov sveta. Reč je o Karimovi Benzemovi.

Štatistiky francúzskeho útočníka v drese Realu sú famózne. V 537 zápasoch strelil 264 gólov, ku ktorým pridal 140 asistencií. Zvlášť La Liga je jeho obľúbenou súťažou, aspoň čo sa týka čísel. V 366 zápasoch skóroval 179-krát a presne 100-krát asistoval. 4 tituly Ligy Majstrov, 3 tituly La Ligy a okrem týchto trofejí ešte ďalších 12 pohárov dvihol nad hlavu Benzema s Realom Madrid. Či je 33-ročný útočník úspešným a produktívnym hráčom Los Blancos, o tom niet pochýb.

Lenže aj on je len človekom a roky mu pribúdajú. Zmluvu s Realom Madrid má do leta 2022 a tak okamžitá rozlúčka zatiaľ problémom nie je. A nevyzerá to ani tak, že sa bude Francúz porúčať z klubu už v tomto lete. Tak či onak, Benzema však už má vyriešenú otázku budúceho klubu. Je jasné, že kariéru neukončí na Santiágu Bernábeu, pretože jeden klub má útočník stále v srdci a chce raz za neho hrať.

Tým klubom je jeho bývalý tím Olympique Lyon. “Vráti sa Karim Benzema do Lyonu? Úprimne, áno. Pravidelne sa so mnou zhovára a sleduje všetky ich zápasy. Na vrchole tohto však stojí jeden fakt a to ten, že nikdy nebol na ich novom štadióne – Groupama Stadium a to je niečo, čo má raz v úmysle. Je to niečo čo chce. Lyon má vo svojom srdci,” prezradil médiám Benzemov bývalý agent, Karim Djaziri. Jasné slová, ktoré by však fanúšikom Realu nateraz hrôzu nahnať nemali.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter