Práca, na ktorú je potrebná neuveriteľná dávka psychickej pohody a sebaovládania. Byť profesionálnym rozhodcom nie je žiadna zábava. Neustále vulgarizmy z tribún od divákov, slovné roztržky s hráčmi na ihrisku a niekedy aj tlak médií sú poriadnou záťažou arbitrov.

Pýtali ste sa niekedy, koľko môže zarábať futbalový rozhodca? Samozrejme, záleží to od ligy, no my sa pozrieme rovno do tej najbohatšej a najprestížnejšej, kde sú rozhodcovia ostro sledovaní. Mzda hlavného rozhodcu sa od výplaty asistenta rozhodcu alebo rozhodcu v miestnosti VAR líši. Kým hlavný rozhodca dostane za jeden duel 1500 libier (1620€), jeho asistent zarobí “len” 850 libier (917€) rovnako ako rozhodca v miestnosti VAR.

Ich základný plat a teda kontrakt s ligou je teda poriadne luxusný. Rozhodcovia v Premier League ročne zarobia od 70 000 libier (cca 76 000€) až po 200 000 libier (cca 216 000€). Takisto záleží aj na rozhodcovi, či píska ak medzinárodné duely a tak výška ich mzdy sa odvíja aj od tohto. Napríklad “svätá trojica” Mike Dean, Michael Oliver a Martin Atkinson zarába najvyššiu uvedenú mzdu a majú v Anglicku nejakú tú reputáciu. I keď aj početné množstvo neprajníkov.

mike dean

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter