Real Madrid pokračuje v nevýrazných výkonoch, keď nevyhral ani druhý zápas v novom roku. Po remíze vo Villarreale prišla domáca prehra s Realom Sociedad 0:2.

V zápase bol na ihrisku azda najviac vidieť rozhodca Munuera Montero, ktorý už v tretej minúte nariadil pokutový kop po zbytočnom a neohrabanom faule Casemira. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil Willian José. Druhý polčas bol ešte rušnejší, keď v 61. minúte po druhej žltej karte putoval pod sprchy Lucas Vázquez.

O pár minút nato sa do obrovskej šance dostal Real Madrid, no po nedovolenom zákroku brankára na výborne hrajúceho Viníciusa Júniora sa mladý Brazílčan k zakončeniu nedostal. Nasledovať mala penalta a žltá karta pre gólmana Rulliho. Hlavný arbiter však jedenástku neodpískal a nechal pokračovať v hre. Čo je ešte viac nepochopiteľné, rozhodca si zákrok neskontroloval ani systémom VAR.

Ak by tak urobil, videl by, že brankár Realu Sociedad loptu nezasiahol a iba podrazil nohy futbalistu Realu. “Biely balet” už v posledných minútach v desiatich mužoch všetko vrhol do útoku, čo v 83. minúte hostia opäť využili, keď z brejku Pardo upravil na konečných 0:2.