Wayne Rooney bol pred pätnástimi rokmi označovaný za zlaté dieťa anglického futbalu. Svoje poslanie skutočne naplnil. V reprezentačnom drese strelil 53 gólov a stal sa najlepším strelcom anglickej histórie. V roku 2004 ho získal samotný Alex Ferguson. A urobil dobre!

Temperamentnú hviezdičku Evertonu prevychoval na skvelého futbalistu, ktorý sa stal vzorom a novodobou legendou Manchestru United. V jeho drese strelil 250 gólov a stal sa tak najlepším strelcom v dejinách zrejme najslávnejšieho anglického klubu. No z mena a zašlej slávy sa dá žiť možno v slovenskej lige, no Premier League je iná súťaž. A Manchester United je obzvlášť fenomenálny klub, ktorý má jediný cieľ – byť na vrchole.A Wayne Rooney rozhodne na vrchole nie je.

Prakticky od roku 2014 to nie je ten Rooney, ktorého sa obávali všetky defenzívy. Síce na papieri je stále kapitánom, do zostavy sa dostáva už len sporadicky, čomu napomáhajú aj viaceré zranenia. Jeho prínos pre tím začína byť minimálny, resp. absolútne nezodpovedajúci tomu, že je najlepšie zarábajúcim hráčom Manchestru United a zároveň jedným z najlepšie zarábajúcich futbalistov sveta. Či si jeho koniec v United pripúšťame my, jeho spoluhráči, fanúšikovia klubu alebo on sám, nie je podstatné. Realita je taká, že aktuálne v tíme nemá pevné miesto. Nabitá ofenzíva slávneho klubu v súčasnosti odsudzuje legendárneho útočníka na druhú koľaj. Ibrahimovič, Martial, Mchitaryan, Rashford, Mata, Pogba či Lingaard bojujú o štyri, prípadne päť miest. No a to má do klubu prísť Griezman alebo Lukaku. Pri akomkoľvek rozostavení pre autora len dvoch ligových gólov v tejto sezóne v základe miesto jednoducho nie je.

Kam budú viesť jeho kroky? Potvrdia sa informácie o kontakte jeho agenta s čínskymi klubmi? Pôjde za Schweinsteigerom a ďalšími veteránmi do americkej MLS? Zláka ho niekto na Arabskom polostrove? Pristane na výrazné zníženie platu a vráti sa do Evertonu či prestúpi do iného anglického klubu? Alebo ostane na Old Trafford a bude pokorne čakať na lavičke na svoju šancu? To ukáže už najbližšie prestupové obdobie…

Foto: Facebook, YouTube