Cristiano Ronaldo je držiteľom množstva rekordov v madridskom Reale, ktoré už možno nikto neprekoná. Do Španielska prišiel ešte v roku 2009 z Old Trafford a jeho prestup prepisoval historické tabuľky. Do tých sa však zapisoval aj v Manchestri United, hoci jeho kariéra prakticky len začínala.

Pod vedením Alexa Fergusona strávil mladý Ronaldo šesť sezón, počas ktorých naskočil do 292 stretnutí. Ako 24-ročný odchádzal s nálepkou najlepšieho futbalistu planéty a zároveň hráča, ktorý vyhral nielen Premier League a FA Cup, ale aj Ligu majstrov.

Ktorých 5 rekordov drží v anglickom celku dodnes?

1. Najviac gólov v jednej sezóne – Ronaldo strelil v ročníku 2007/08 v Premier League 31 gólov, čo sa dovtedy ani odvtedy nikomu nepodarilo. Najbližšie bol van Persie, ktorý v sezóne 2012/13 zaznamenal 26 presných zásahov.

2. Ako jediný získal cenu Ferenca Puskása – cena udeľovaná futbalistovi, ktorý zaznamenal najkrajší gól roka, padla do lona portugalského krídelníkovi vďaka zásahu do siete Porta vo štvrťfinále LM (15. apríla 2009)

 

3. Jediný držiteľ európskej Zlatej kopačky – v spominanej sezóne 2007/08 strelil 31 gólov, čo znamenalo 62 bodov. Žiaden futbalista Manchestru United túto trofej nezískal

4. Najdrahší futbalista planéty – V lete 2009 opúšťa Old Trafford za 80 miliónov libier. Vyššiu sumu zatiaľ za žiadneho hráča Manchestru United nikto nezaplatil. Pri dnešných prestrelených prestupových sumách však nie je vylúčené, že čoskoro o rekord príde.

Prekoná ho Paul Pogba?

5. Jediný držiteľ ocenenia Hráč roka FIFA – dnes má Ronaldo na konte päť týchto trofejí, pričom štyri z nich dostal ako futbalista Realu Madrid. Tú prvú v roku 2008 ale získal ešte ako hráč Manchestru United. K cene udeľovanej od roku 1991 bol blízko aj David Beckham, ten však dvakrát (1999 a 2001) obsadil druhé miesto.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter | Video: Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.