Cristiano Ronaldo sa stal vo veku 36 rokov konečne najlepším strelcom na medzinárodnej úrovni. Rekord pred ním držal iránsky útočník Ali Daei. CR7 je medzičasom už na 115 góloch v seniorskom výbere Portugalska, pričom naposledy sa blysol hattrickom do siete Luxemburska.

Vďaka tomu sa stal vôbec prvým futbalistom histórie, ktorý dokázal streliť 10 krát hattrick na reprezentačnej úrovni. Mnohí fanúšikovia upozorňujú na fakt, že hneď dva z troch gólov strelil v utorok z pokutového kopu, z predošlých deviatich aspoň 3-gólových duelov (v dvoch prípadoch sa presadil 4 krát) si päťkrát pomohol jednou premenenou jedenástkou.

Ronaldo strelil aspoň tri góly v zápase v minulosti do siete Litvy (dvakrát), Severného Írska, Švédska, Arménska, Andorry, Faerských Ostrovov, Španielska a Švajčiarska, teraz teda Luxembursku. „Neprajníci“ taktiež poukazujú, že jeho unikátny počin je skresľujúci, veď nadpolovičná väčšina týchto súperov nemá nijak prevratnú kvalitu.

S tým treba súhlasiť, no všetci, ktorí poukazujú na tieto okolnosti, by sa mali položiť jednu otázku: „Prečo to teda pred ním nedokázali iní hráči, keď vlastne všetci kanonieri z TOP krajín v Európe hrávajú proti trpaslíkom? A prečo ich Lewandowski strelil „len“ šesť, Klose štyri, Ibrahimović štyri, Kane tri a taký Rooney, Henry alebo Griezmann ani jeden?“

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter