Pred pár hodinami obletela futbalový svet dlhoočakávaná, ale napriek tomu smutná správa. Brazílsky virtuóz Ronaldinho ukončil profesionálnu kariéru. Pri tejto príležitosti sa pozrite na to, ako by podľa neho vyzerala ideálna futbalová jedenástka.

Ronaldinho má za sebou úspešnú kariéru, počas ktorej si zahral za európske veľkokluby ako PSG, Barcelona či AC Miláno. Dnes už 37-ročný chlapík zanechal výraznú stopu i v brazílskej lige, kde obliekal dresy tímov Clube de Regatas do Flamengo, Fluminense FC a Atlético Mineiro. Odchovanec klubu Grêmio Porto Alegre nastupoval pravidelne aj za brazílsku reprezentáciu, v ktorej odohral 98 zápasov a vsietil 33 gólov.

Medzi jeho najväčšie úspechy určite patrí víťazstvo v Lige majstrov (2006), titul z Majstrovstiev sveta (2002), či viaceré klubové trofeje zo Španielska, Talianska i Brazílie. Z individuálnych ocenení najviac vyčnieva najmä Zlatá lopta, ktorú získal v roku 2005 ako hráč Barcelony.

Ronaldinhov odchod je sprevádzaný viacerými dojemnými odkazmi od klubov, v ktorých hrával, ale aj od známych futbalistov. Pri tejto príležitosti odchodu do dôchodku sme sa pozreli na to, ktorých hráčov samotný futbalový virtuóz obdivoval. Takto vyzerá jeho ideálna jedenástka. Ako sme u skromného Brazílčana zvyknutí, seba tam nezaradil.

Ronaldinho: Ideálna 11-ka brazílskeho kúzelníka

Ronaldinho: Najlepšie momenty 1997-2018

Foto|Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D