Prestup do takého veľkého klubu akým je Lazio Rím nesie spolu s príležitosťou presadiť sa, aj možnosť tápať. Denis Vavro si toho prežil za posledné tri roky viac ako dosť. Hoci za neho Lazio zaplatilo 10,5 milióna eur, v Taliansku žiadnu dieru do sveta nespravil.

Za rímsky klub odohral počas troch rokov len 15 zápasov, no na hosťovaniach v Huesce a Kodani spolu odohral až 27 zápasov, čo hovorí za všetko. Lazio by sa slovenského obrancu najradšej zbavilo a to isté platí aj naopak. Vavro naposledy hosťoval v Kodani, ktorej dopomohol k dánskemu titulu a účasti v záverečnej fáze kvalifikácie Ligy Majstrov.

Dánsky klub podpísal Vavra na polročné hosťovanie v januári spolu s možnosťou nákupu. Momentálne oba kluby intenzívne rokujú o trvalom prestupe 26-ročného Slováka do Kodane a dohoda sa podľa Talianov blíži k úspešnému záveru. Dáni ponúkli Laziu 4 milióny eur a túto čiastku by mali Rimania akceptovať. Vavro sa tak natrvalo vráti tam, kde mu to išlo najlepšie. Mimochodom, slovenský obranca sa zapojil do prípravy na nasledujúcu sezónu práve s Kodaňou a jasne dal trénerovi a vedeniu klubu najavo, kde chce pôsobiť.

Zdroj: Ilmesaggero.it | Foto: Instagram/denisvavro