Slovenská reprezentácia na úvod Ligy Národov 2020 poriadne sklamala, veď získať len jeden bod z duelov s Českom a v Izraeli je oveľa menej, ako sa očakávalo. Čo je ešte horšie, výkony tomuto bodovému zisku nasvedčovali. Jednou z najhorších oblastí je naša ofenzíva, čo sa rozhodne nedá povedať o Nórsku, ktorému môžu závidieť mnohé reprezentácie.

Nóri nikdy nepatrili do úplnej svetovej špičky, o čom svedčí aj to, že na Svetovom šampionáte to nikdy nedotiahli ďalej ako medzi najlepšiu šestnástku, zatiaľ čo EURA sa zúčastnili len raz, a aj to ich účinkovanie skončilo už v základnej skupine.

Napriek tomu si určite mnohí spomenú na celkom solídnu ofenzívu nórskej reprezentácie z prelomu tisícročí, keďže v útoku sa Severania spoliehali na Ole Gunnara Solskjeara z Manchestru United, ktorého dopĺňal podobne kvalitný Tore André Flo, známy aj z Chelsea. Obaja debutovali v najcennejšom drese v roku 1995 a tiahli to v ňom spoločne približne desaťročie.

Teraz majú Nóri iné ofenzívne zbrane, ktoré budú dozaista mátať defenzívy súperov a vyvolávať závisť u fanúšikov konkurencie. Prísľub pre budúcnosť bude určite kmeňový hráč Realu Madrid a niekdajší (viac než len) supertalent Martin Odegaard. Ten sa postupne presadzuje aj medzi seniormi a v 21 rokoch sa zrejme konečne začne objavovať aj v A-tíme madridského giganta. V reprezentácii však z pozície podhrotového hráča môže zásobovať nie jedného, ale rovno dvoch snajperov. Tí dohromady nastrieľali v sezóne 2019/20 na klubovej úrovni úchvatných 77 gólov!

>>>VIDEO: 2 najnovšie excelentné trefy Haalanda v drese Nórska <<<

44-gólový zázrak menom Erling Haaland je určite známy už celému svetu. Po skvelej jeseni 2019 v Salzburgu žiaril minimálne rovnako aj v drese Dortmundu. V nórskej ofenzíve mu ale môže minimálne sekundovať 24-ročný Alexander Sørloth. Toto meno vám možno nie je úplne známe, no vedzte, že v sezóne 2019/20 sa stal kráľom strelcov kvalitnej tureckej Super Lig a ako hráč Trabzonsporu zaznamenal naprieč všetkými súťažami za predošlý ročník 33 gólov. Kvalitu nórskej ofenzívy len podtrhuje fakt, že za nimi zrejme na lavičke bude sedieť aj taký Joshua King z anglického Bournemouthu. Čo by sme aspoň za takého Kinga dali na Slovensku?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermark.com |Foto: Twitter