Slovenský brankár Marek Rodák opäť nechýbal v základnej zostave „svojho“ Fulhamu, ktorý v stredu na svojom trávniku zdolal Peterborough v pomere 2:1, čím sa opäť priblížil vytúženému návratu medzi elitu. Všetka pozornosť sa ale ušla jedinému muźovi.

Tým nie je nik iný než Rodákov spoluhráč Alexandar Mitrović. Forma srbského útočníka v aktuálnom ročníku je neuveriteľná a jeho rekordný počin je priam nemožný. Hoci súťaž sa hrá až na 46 kôl, on už vo svojom tridsiatom vystúpení v aktuálnej sezóne (Fulham má na konte 32 zápasov), prekonal historický rekord v počte gólov v jednej sezóne druhej najvyššej anglickej súťaže.

Tá je známa ako veľmi náročná a vyrovnaná, pričom Ivan Toney v uplynujej sezóne stanovil rekord, keď sa v 45 štartoch presadil 31 krát. Spomínaný Mitrovič strelil v stredu oba góly svojho tímu a už teraz je na méte 33 presných zásahov. V priemere sa presadí každých 79 minút. Kde sa až zastaví? Kľudne to môže byť viac než „štyridsiatka“. A to práve Mitrovićovi stačilo v sezóne 2019/20, keď Fulhamu „vystrieľal“ postup, na korunu strelcom „len“ 26 gólov, zatiaľ čo Čech Matěj Vydra v ročníku 2017/18 bol TOP kanonierom s 21 gólmi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fulham Football Club (@fulhamfc)

Zdroj: Skysports.com | Foto: Instagram/Rody.1, Instagram/Fulham