37-ročný Arjen Robben je v hlavách fanúšikov zapísaný ako “ten, čo snáď nikdy nemal vlasy” alebo ako ten, ktorému “stačilo dokonale ovládať jedinú kľučku na to, aby sa uživil futbalom”. Pred dvomi rokmi ale šokoval svet, keď po desiatich rokoch v Bayerne ukončil kariéru.

Po roku sa však rozhodol vrátiť na trávniky, a to ako hráč FC Groningenu, kde vyrastal. Jeho návrat vyvolal vlnu emócií, veď Robben to v sebe stále mal, akurát ho často eliminovali zranenia. To bol aj dôvod, prečo s proti futbalom v roku 2019 “sekol”.

Po ročnej odmlke mnohí dúfali, že nebude mať toľko zranení a v “kľudnom” tempom s jedným zápasom týždenne na holandských trávnikoch pomôže svojmu materskému klubu do pohárovej Európy. Avšak, nestalo sa. Robben za celú sezónu nastúpil len do siedmych duelov, veď vinou zranení nehral od októbra do začiatku apríla. Stihol zaznamenať dve gólové asistencie a po zápase sa odviesť domov na bicykli.

A teraz opäť definitívne končí. Mnohí to po predošlom ročníku čakali, iní dúfali, že aspoň pár krát ho ešte v Eredivisie uvidia. Robbenova derniéra sa tak konala 19. mája, keď v baráži o Konferenčnú ligu odohral jediný krát v sezóne celých 90 minút. Na pôde Utrechtu ale jeho tím prehral 1:0. Arjen, aj tak za všetko ďakujeme,bol si skvelý!

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter