Kanadsko-americká NHL je plne rozbehnutá a to aj za účasti niektorých našich hráčov. V noci sa do akcie dostal okrem iných aj Richard Pánik. Slovák však v zápase proti Washingtonu Capitals svoju najväčšiu príležitosť na gól nevyužil, keď nepremenil samostatný nájazd.

Slovenský reprezentant dostal túto možnosť na začiatku druhej tretiny za stavu 1:0 pre domáce mužstvo. Gólový náskok svojho celku však nezvýšil a poslal puk mimo bránku. Druhú tretinu aj vďaka tomu vyhrali hostia v pomere 1:2 a vyrovnali stav stretnutia.

V tretej pridal obhajca prvenstva ďalšie dva góly a tešil sa v Arizone z víťazstva 2:4. Slovenskému útočníkovi sa v tejto sezóne bodovo nedarí. Po 24 odohraných zápasoch má na svojom konte iba 8 bodov za 5 strelených gólov a 3 asistencie.

Pre svoje nevýrazné výkony sa už dokonca ocitol aj na tribúne. 27-ročný rodák z Martina tak bude musieť na svojich výkonoch výrazne popracovať.