Vo vstupnom drafte do NHL v roku 2013 si ho vybral zo 116. miesta vo štvrtom kole Montreal Canadiens. Na prelome rokov 2014 a 2015 priviedol Martin Réway ako kapitán slovenskú juniorskú reprezentáciu k bronzovým medailám zo svetového šampionátu v Kanade. Hovorilo sa o ňom ako o veľkej nádeji slovenského hokeja. Teraz sa pokúsi získať priazeň fanúšikov na domácich štadiónoch.

Stále len 25-ročný Martin Réway má toho za sebou už naozaj dosť. A bohužiaľ aj čo sa týka zranení. Jeho nádejne sa rozvíjajúcu kariéru výrazne naštrbili vážne zdravotné problémy, ktoré mu počas sezóny 2016/17 nedovolili odohrať ani jediný zápas. Pritom po fantastickom štarte v mládežníckych výberoch Dolného Kubína a Martina si to ešte 16-ročný zamieril do špičkového českého klubu HC Sparta Praha.

V Sparte si ako 16-ročný zahral dorasteneckú extraligu (U18) s fenomenálnou bilanciou, veď v 25 zápasoch zaznamenal 60 bodov! Nečudo, že šancu dostal aj v juniorskej lige (U20). To ho katapultovalo do Kanady, kde v drese Gatineau strávil dve sezóny v QMJHL, teda juniorskej súťaži, odkiaľ vedie cesta do NHL. Behom dvoch rokov tu vrátane play-off odohral 109 zápasov a získal 148 bodov.

Následne, už ako mnohonásobný mládežnícky reprezentant bol draftovaný aj do NHL, ako bolo spomenuté. Napriek tomu sa ale vrátil do Európy, kde tentokrát už na seniorskej úrovni (hoci stále teenager) prekonával priemer bod na zápas v drese Sparty či Fribourgu. V roku 2016 bol dokonca asistentom kapitána na svetovom šampionáte v Rusku.

Teraz sa Martin Réway opäť pokúsi o reštart svojej kariéry, pričom ho čaká premiéra v slovenskej lige, ktorú na seniorskej úrovni vlastne nikdy nehral. Štyri kolá pred koncom základnej časti posilnil Poprad, ktorému sa pokúsi pomôcť minimálne udržať aktuálnu štvrtú priečku. Naposledy dostal šancu v Kladne, no ako spoluhráč legendárneho Jágra v sedemnástich dueloch neskóroval, no zaznamenal aspoň šesť asistencií. Predtým mladý Slovák sužovaný nekonečnými zraneniami hral aj AHL za Laval Rocket, KHL za Slovan či Tingsryds v druhej švédskej lige. Dvakrát ho dokonca mohli vidieť fanúšikovia doma v Dolnom Kubíne v tretej najvyššej súťaži, kde si pripísal sedem asistencií.

Do konca základnej časti čakajú na Poprad zápasy proti MAC Újbuda, Nitre, Novým Zámkom a Trenčínu. Následne v 10-kolovej nadstavbe odohrajú “Kamzíci” po dva duely s ďalšími tímami hornej šestky, ktorými sú už teraz s určitosťou celky Banskej Bystrice, Slovana Bratislava, Košíc, Zvolena a Trenčína.

Zdroj: Eliteprospect.com | Foto: Twitter