Gordie Howe mal prezývku “Pán hokej” a kým nevstúpil na ľad NHL Wayne Gretzky, bol považovaný za nejlepšieho hokejistu, aký kedy hral hokej. Deň 27.november je v prípade tejto legendy veľkým dátumom, pretože v troch rôznych rokoch, ale vždy presne v tento deň, dokázal dosiahnuť legendárne míľniky svojej kariéry!

Gordie Howe je legendou NHL, ale najmä tímu Detroitu Red Wings, v ktorom odohral neuveriteľných 25 sezón. Ako iste všetci viete, legendárny Kanaďan sa po dvoch rokoch od konca kariéry ešte k hokeju vrátil. Zahral si v drese tímov Houston Aeros a New England Whalers, ktoré vtedy hrávali v konkurenčnej a dnes už neexistujúcej WHA. Následne ešte odohral v tíme Hartfordu Whalers jednu sezónu v NHL. Spať však k jeho rekordom, ktoré dosiahol v rovnaký deň a to v troch rôznych rokoch. Nejedná sa o žiadne “druhoradé” rekordy NHL, ale o veľkolepé historické zápisy.

  1. 27.novembra v roku 1960 si pripísal asistenciu pri výhre Detroitu nad Torontom 2:0 a stal sa prvým hráčom NHL, ktorý v najlepšej hokejovej lige sveta nazbieral 1000 bodov. Potreboval na to 938 zápasov!
  2. V tento istý deň, ale v roku 1965, vsietil v zápase medzi Detroitom a Montrealom gól s poradovým číslom 600. Jeho šesťstá presná trefa v NHL mala však trpkú príchuť, lebo Red Wings prehrali s Canadiens vysoko 2:6.
  3. No a do tretice si 27.novembra 1969 Gordie Howe v zápase Červených krídel proti Los Angeles Kings, pripísal pri výhre 5:1 dve asistencie a stal sa prvým hráčom National Hockey League, ktorý dokázal v tejto súťaži nazbierať 1700 bodov. Bol to jeho 1567. zápas v kariére.

Goride Howe sa navždy nezmazateľne zapísal do histórie kanadsko-americkej “enejdžel” a celého svetového hokeja. Naposledy vydýchol 10. júna 2016 vo veku 88 rokov. Jeho legendárny príbeh si pripomeňte TU!

Zdroj: Nhl.com | Foto: Tumblr.com