Inter Miláno a AS Rím sa proti sebe postavili vo finále Talianskeho pohára v sezóne 2009/2010. V závere stretnutia však prišiel šokujúci faul Francesca Tottiho na Maria Balotelliho. Tento zákrok vtedy otriasol celým futbalovým Talianskom!

V roku 2010 sa odohral jeden z najpamätnejších a najkontroverznejších momentov v modernej ére talianskeho futbalu. Vo finálovom zápase Talianskeho pohára sa stretli Inter Miláno a AS Rím. Inter zdolal rímsky klub pomerom 1:0, keď jediný gól zápasu strelil Diego Milito ešte v prvom polčase. Spomínaný kontroverzný moment prišiel v 88.minúte stretnutia, keď Francesco Totti surovo zozadu nakopol vtedy 19-ročného mladíka Maria Balotelliho. Rímska legenda dostala za tento brutálny zákrok samozrejme červenú kartu a vzťahy Balotelliho s Tottim ostali po tomto incidente už navždy otrasené…