Legenda londýnskej Chelsea a muž, ktorý zažil celé najlepšie obdobie dejín klubu. To je John Terry. Jeden z najlepších stopérov všetkých čias, ktorý svoj tím neraz zachránil, má aj niekoľko bolestivých spomienok. Tejto sa však žiadna nevyrovná!

Fanúšikovia Chelsea už teraz zrejme vedia, o čo ide. Jedná sa o okamih z moskovského štadiónu “na Lužnikách”, ktorý bol 21. mája 2008 dejiskom finálového zápasu Ligy majstrov. V ňom sa “Terryho” Chelsea stretla s Manchestrom United. Dodnes ide o jediné čisto anglické finále v tejto súťaži.

Zápas sa začal lepšie pre Manchester, ktorý od 26. minúty viedol po góle Ronalda 1:0. Na konci prvého polčasu však legendárny hráč “The Blues” Frank Lampard vyrovnal (na konečných) 1:1. No a keďže sa nerozhodlo ani v predĺžení, na rad prišli pokutové kopy. Prvé dve série boli zo strany strelcov dokonalé. V tretej zaváhal Ronaldo a Chelsea mala na dosah historický úspech. V poslednej piatej sérií síce Nani vyrovnal na 4:4, no desiatu penaltu šiel kopať sám kapitán John Terry. Ak by dal, bol by koniec. Pri zahrávaní rozhodujúceho pokutového kopu sa však pošmykol. Lopta letela do protipohybu bezmocného van der Saara, no len do žrde. No a keď v siedmej sérii nedal gól ani Anelka, bolo rozhodnuté.

Chelsea prehrala a John Terry sa neubránil slzám sklamania. Na druhé, tentokrát už úspešné finále, čakal klub do roku 2013, keď v ďalšom hektickom zápase na penalty zdolala Chelsea nemecký Bayern.