Vo futbalovom klube FC Nitra hrajúcom našu Fortuna ligu sa dejú prazvláštne veci. Neustále obmeny majiteľov, vynútený odchod mnohých hráčov A-tímu, posadenie na lavičku zrejme najlepšieho hráča a jeho nahradenie niekým, kto po mesiaci odíde. Bohužiaľ, nie je to nejaký žartík ani zlý sen.

FC Nitra má byť po tom, ako ju získal nemecký majiteľ, z najhoršieho vonku. Svedčí o tom aj príchod niekdajšieho slovenského reprezentanta, avšak zďaleka pred jarnou časťou nie je všetko doriešené. Otázne sú mnohé posty, medzi nimi aj ten brankársky.

Predošlý majiteľ priviedol behom novembra 2020 do klubu 21-násobného izraelského reprezentanta Ariela Harusha a trénerovi prikázal, aby na lavičku posadil 22-ročného Dávida Šipoša, jedného z najlepších brankárov našej ligy. Harush odchytal posledné tri jesenné kolá a Šipoš mal odísť. Teraz však izraelský brankár, ktorý bol v minulosti jednotkou v Beitare Jeruzalem, Famaguste, Hapoeli Beer Sheva či Sparte Rotherdam, zadarmo odišiel po necelých dvoch mesiacoch do Heerenveenu. Tam má údajne opäť plnil rolu jednotky.

Čo však s Nitrou? Nové vedenie sa má pokúšať presvedčiť Šipoša, aby ostal minimálne do konca sezóny, kedy mu končí kontrakt, inak bude klub prakticky bez brankára, resp. bude disponovať len dorastencami. Ako sa to napokon vyvinie? Bude FC Nitra schopná minimálne udržať si 8. miesto alebo spadne na nie príliš vzdialené dno tabuľky? Či nebodaj zabojuje o TOP6? Veď od nej ju delia len tri body a má zápas k dobru. Smutnou realitou Slovenska je najmä to, že takýto, povedzme že zdecimovaný klub, dokáže držať krok so súpermi v najvyššej súťaži.

Dno Fortuna ligy po jeseni:

  • 19 bodov – Sereď
  • 19 bodov – Nitra
  • 18 bodov – Trenčín
  • 18 bodov – Michalovce
  • 17 bodov – Senica
  • 12 bodov – Pohronie


Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com, Sport.sk | Foto: Twitter, Strawpoll.me