Okrem iného tiež dourážal aj celú Brazíliu. Neymarove filmové predstavenia počas niektorých zápasov obleteli pred pár rokmi celý futbalový svet. Je síce pravdou, že zastaviť ho bez faulu je priam nemožné, no on sám faulom pridáva poriadne herecké korenie.

Fanúšikovia si z neho robia srandu, protihráči urážajú a zlostia sa. K zástupu Neymarových kritikov sa pridal aj reprezentačný obranca Peru, Carlos Zambrano. Ten Neymarovi čelil v kvalifikačnom zápase o Majstrovstvá sveta v Katare. Peru prehralo 2-4, Zambrano inkasoval červenú kartu a Neymar strelil hetrik, z toho 2 góly dal z penalty. Dostatočná dávka frustrácie na to, aby si 31-ročný obranca Bocy Juniors povedal do médií svoje, však?

“Úprimne, je to veľký hráč, jeden z najlepších na svete. Ale pre mňa je to skutočný šašo,” povedal bezprostredne po zápase vylúčený Zambrano. “Bol si vedomý všetkého, čo urobil na ihrisku, je to skvelý hráč, ale vyhľadával a išiel si aj po najmenší faul. V šestnástke sa štyri alebo päťkrát hodil o zem, či mu na to rozhodca naletí a napokon dosiahol svoj cieľ. Premenil dve penalty, ktoré ani nemali byť,” sťažoval sa 51-násoný reprezentant Peru.

zambrano

Zambrano si neodpustil ani poznámku na margo údajného zvýhodňovania Brazílskej reprezentácie, čo sa týka rozhodnutí systémom VAR. “Je to Brazília a každý kontakt na nich si išiel arbiter pozrieť na video. Či to bola pozitívna alebo negatívna situácia, okamžite museli rozhodcovia skúmať video, pretože to je proste Brazília,” uzavrel Peruánec.

Frustráciu si možno uhasil, no výsledok už nezmení. Či má s Neymarom pravdu alebo nie, o zvýhodňovaní Brazílie systémom VAR sa v svetových médiách popísalo toho mnoho a možno nie všetko bolo úplne čisté. No Zambrano by sa mal tiež pozrieť na seba, pretože úmyselný a nepochopiteľný lakeť do tváre Richarlisona bol naozaj nešportový. Aby toho nebolo málo, v zápase proti Paraguaju, ktorý sa hral 9. októbra rovnako surovo lakťom zložil Miguela Almiróna, no vtedy spravodlivosti ušiel z lopaty.

 

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com