Už za 12 futbalistov bolo v histórii zaplatené viac než 100 miliónov eur. Vo všetkých prípadoch to boli ale ofenzívni futbalisti, tým najdefenzívnejším z nich bol Paul Pogba. Teraz sa ale môže schyľovať k tomu, že 9-miestna suma bude vyplatená aj za stopéra.

V sezóne 2019/20 sa prepisovali prestupové tabuľky obrancov, veď Harry Maguire stál Manchester United 87 mil. € a Matthijs de Ligt stál pre zmenu Juventus 85 mil. €. Nebolo to od 100-miliónovej hranice ďaleko, no na tú po nástupe krízy v dôsledku pandémie už nikto nezaostril.

Avšak, tá je zrejme minulosťou, o čom napovedalo i nedávno skončené prestupové obdobie. Veľké peniaze opäť lietali vzduchom. Zo stopérov najviac stál Ben White (60 mil. €), nasledovali ho Dayot Upamecano a Raphael Varane.

Avšak, aktuálne sa začína písať o tom, že Matthijs de Ligt by sa mohol stať prvým obrancom, za ktorého by mohla prísť 100+ miliónová ponuka. Presnejšie povedané, Chelsea má uvažovať o ponuke vo výške 120 mil. €.

Mladý holandský obranca sa stal medzičasom dôležitým článkom defenzívy Juventusu, avšak taká gigantická čiastka by sa len ťažko odmietala. Čo poviete?

de ligt zakladna zostava

Zdroj: Thehardtackle.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter