Je tomu len pár mesiacov, odkedy sa Wayne Rooney zapísal do dejín anglického futbalu ako najlepší strelec v histórii reprezentácie krajiny, ktorá dala svetu futbal. Dnes svoj obrovský potenciál potvrdil Rooney opäť a urobil ďalší krok k nesmrteľnosti!

Ako 17-ročný nastúpil Wayne Rooney, vtedy označovaný ako zlaté dieťa anglického futbalu, ešte v drese Evertonu na prvý profesionálny zápas. Už o dva roky neskôr prestúpil do jedného z najväčších klubov sveta. Sir Alex Ferguson ho totižto získal do Manchestru United. A dobre urobil. Momentálne hrá Wayne Rooney za “Červených diablov” už trinástu sezónu, pričom v každej z nich strelil dvojciferný počet gólov.

Hoci je pravdou, že v posledných mesiacoch sa kapitán klubu často vyskytoval len na lavičke, a tým sa výrazne znížil aj jeho gólový prídel, stále tvrdo na sebe pracoval. Odmenou mu je rozhodne aj dnešný gól do siete Readingu v rámci FA Cupu. Ten je jeho 249. v drese slávneho klubu, čím predbehol legendárneho Bobbyho Charltona. Pred začiatkom sezóny ich mal na konte 245, no až teraz sa mu podarilo osamostatniť sa na čele tabuľky strelcov anglického veľkoklubu.

Wayne Rooney je tak od 7. januára 2017 najlepším strelcov v histórii zrejme najúspešnejšieho anglického klubu. Koľko sezón ešte v United strávi a koľko pridá gólov, je vo hviezdach. Rekord mu však minimálne niekoľko rokov nikto nevezme a vzhľadom k tomu, že žiadny aktuálny hráč Manchestru United nemá na svojom konte v drese tohto klubu ani 50 presných zásahov, minimálne do roku 2030 ho zrejme nikto neprekoná.

Toto je prehľad najkrajších gólov Waynea Rooneyho

Zdroj: YouTube | Foto: Instagram