Francúzska Ligue 1 patrí medzi najlepšie európske súťaže, no prezident popredného domáceho celku z Marseille Jacques-Henri Eyraud si myslí, že je nevyhnutná úprava súťaže. Jedná sa o podobný problém, aký riešia aj TOP celky z iných špičkových líg, napríklad Liverpool.

„Už štyri mesiace hráme zápas každé tri či štyri dni a najbližšie dva mesiace sa to nezmení. Toto je neudržateľné, počet tímov v Ligue 1 by sa mal znížiť,“ vyjadril sa rázne Eyraud. Ako je známe, vo Francúzsku majú rovnako ako v Anglicku dva poháre, no pre sezónu 2020/21 sa národný pohár zrušil.

Olympique Marseille na túto náročnú zápasovú porciu v aktuálnom ročníku pomerne dopláca, veď v Ligue 1 je deviaty, pričom konečné lepšie ako 5. miesto by bolo zázrakom. TOP4 (Lille, PSG, Lyon a Monaco) je vzdialená cca 15-20 bodov. Navyše v Lige Majstrov obsadilo v skupine C francúzske mužstvo posledné miesto za triom Manchester City, FC Porto a Olympiakos. V hre je pre zmenu v národnom pohári.

Je známe, že podobné problémy sa riešia aj v Premier League či Serie A, a to najmä u TOP celkov, ktoré musia stíhať hrať súčasne aj európske súťaže a takmer všetci ich hráči bývajú povolaní aj na reprezentačné zrazy. Nastal čas znížiť počet tímov v týchto súťažiach na osemnásť, a tak ušetriť štyri zápasy?

Zdroj: Dailyherald.com | Foto: Twitter