Bolo to jedno z najpamätnejších víťazstiev Slovenska v celej našej futbalovej histórií. Deň, ktorý si navždy zapamätal každý verný fanúšik Slovenska. A hoci išlo len o kvalifikačný zápas, keď naši bojovali o Euro 2016, tento faktor neznižuje hodnotu nášho víťazstva.

Bolo to vo štvrtok večer, konkrétne 9. októbra 2014, kedy sa reprezentácia Slovenska postavila zoči-voči favoritovi zo Španielska. Proti našim vtedy stáli hviezdne mená ako Iker Casillas, Andrés Iniesta, Gerard Piqué, Cesc Fabregas, Sergio Busquets či Diego Costa. Nijaké béčko, bola to La Furia Roja v plnej sile. Naše mužstvo však takisto oplývalo kvalitou, najmä v obrane. Kozáčik, Škrtel, Ďurica, Pekarík, Hubočan a vpredu Hamšík, Mak, Stoch či Vladimír Weiss ml.

Do vedenia nás poslala nechytateľná rana Juraja Kucku po priamom kope v 17. minúte, kedy mu loptu priťukol Weiss. Potom nastal celozápasový nápor Španielov. Keď už to vyzeralo poriadne sľubne, v 82. minúte vyrovnal z mimoriadne hraničnej situácie čo sa týka ofsajdu, striedajúci Paco Alcacér.

To naši nepoložilo a v 87. minúte strelil víťazný gól Miroslav Stoch po asistencií Michala Ďuriša. Oslavy sa na Slovensku mohli začať. A hoci teraz bude stáť proti Španielom úplne iné mužstvo, základ úspechu bude rovnaký ako pred siedmimi rokmi. Zabezpečená obrana a koncentrovaný výkon.

Foto: Twitter | Video: Facebook/ Goals & Highlights