Peter Sagan sa predstavil na Tour de France aj v tomto roku a opäť patril medzi jej ústredné postavy. Slovenský cyklista vyhral etapu a podarilo sa mu získať rekordný siedmy zelený dres, čím prekonal Erika Zabela. V budúcom roku by sme ho však na najslávnejšom cyklistickom preteku nemuseli vidieť a toto sú možné dôvody.

 

Giro d’Italia

Taliansky Grand Tour môže byť pre Petra Sagana veľkým lákadlom. Trojnásobný majster sveta na nej totiž doteraz ani raz neštartoval. Aj preto sa povráva, že by sa v budúcom roku mohol po prekonaní rekordu na Tour de France zamerať práve na tieto slávne preteky, ktoré by pravdepodobne odjazdil v kombinácii s Vuelta a España, teda trojtýždňovým pretekom v Španielsku.

Pascal Ackermann

Pre ľudí, ktorí cyklistku sledujú iba počas Tour de France je to s istotou neznáme meno. Nemecký špurtér však podáva skvelé výkony a práve tie by mu mohli v najbližších rokoch zabezpečiť miestenku v zostave BORA-hansgrohe na francúzskych cestách. V jeho prospech hra aj fakt, že je nemeckej národnosti, čo by mohlo byť pre sponzorov lákadlom. V záveroch rovinatých etáp je taktiež o čosi rýchlejší, ako rodák zo Žiliny.

Nemecký špurtér Pascal Ackermann

Strata/hľadanie motivácie

Ako prednedávnom povedal Peťov bývalý tréner Peter Zánický, Sagan má už 29 rokov a povyhrával toho viac než dosť. Preto bude pre neho čoraz ťažšie hľadať motiváciu a nové výzvy. Aj to by mohlo spôsobiť, že mladší z bratov Saganovcov pozmení svoj tradičný kalendár a vyskúša si iné preteky, ktoré doteraz nemal možnosť vyhrať.

Samozrejme, tento článok nemal v úmysle maľovať čerta na stenu a ide len o subjektívnu analýzu jedného z redaktorov na základe dostupných zdrojov a informácií. Do Tour de France 2020 je stále ďaleko a slovenskí fanúšikovia by tam najradšej znova videli aj nášho “Tourminátora”. Peter Sagan je však cyklistickým fenoménom a legendou a to bez ohľadu na to, či by sa ešte na Tour de France predstavil, alebo nie. My však veríme, že v krajine “Galského kohúta” ešte nepovedal posledné slovo.

Foto: Twitter