32 miliónov eur je suma, ktorá je citeľná aj pre veľkokluby. Nevyhodia ich za nikoho, kto by nemal potenciál. Ten v tom čase mladý Španiel mal, no medzičasom sa takmer úplne vytratil zo scény.

32-ročný Asier Illarramendi, rodák z obce Mutriku s 5 tisíc obyvateľmi spojil väčšinu kariéry s klubom Real Sociedad. V roku 2013 ako 23-ročný reprezentant s veľkým potenciálom posilnil kráľovský veľkoklub, no po dvoch rokoch, hoci behom nich naskočil až do 90 duelov, ho opustil a za 17 miliónov sa vrátil do materského klubu.

V ňom sa stal medzičasom kapitánom a mnohí v jeho kvality verili. Žiaľ, osud k nemu veľké sympatie neprechováva. Za ostatného tri a pol roka pre štyri väčšie zranenia strávil na maródke viac ako 600 dní a hoci je stále oficiálnym kapitánom Realu Sociedad, od leta 2019 naskočil len do 25 zápasov a odohral v nich dovedna približne 1300 minút, čo je ekvivalent necelých 15 duelov.

Jeho hodnota je len na úrovni troch miliónov eur. A otázkou ostáva, či sa ešte niekedy vráti do diania ako „plnohodnotný“ futbalista alebo sa rozhodne kariéru ukončiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Asier Illarramendi (@illarra4)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Illara4