Časy, keď bolo možné získať kvalitného hráča za pár miliónov eur pominuli. Samozrejme, občas sa podarí klubom vynikajúci transfer za “pár drobných”. Dobrým príkladom sú kúpy Kantého či Mahreza do Leicestru alebo Dele Alliho do Tottenhamu. Väčšinou si však za kvalitného hráča musia kluby prichystať poriadny balík.

To je aj prípad Manchestru United, ktorý sa stále neúspešne snaží získať nového útočníka. Prestup Griezmanna stroskotal na lane Atlética Madrid, Lukaku zrejme uprednostní Chelsea, pričom nie je stále vylúčené ani jeho zotrvanie v Evertone. Jasnou voľbou mal byť tak Álvaro Morata. 24-ročný útočník sa pred sezónou 2016/17 vrátil z Juventusu do Realu Madrid, v ktorom však viacerých sklamal. Hoci nastúpil do 42 zápasov, v ktorých zaznamenal slušných 18 gólov, čakalo sa od neho viac. Väčšina fanúšikov očakávala, že sa mu podarí zo zostavy vytlačiť nie vždy presvedčivého Benzemu.

Od začiatku zápasu však za celú sezónu nastúpil len v 15 prípadoch, celý zápas odohral len 5 krát. To, čo hovorí o jeho kvalitách je fakt, že v priemere mu stačilo na gól 100 minút, zatiaľ čo Benzemovi až 170. V hlavách fanúšikov je však stále zafixovaný len ako dobrý náhradník.

Tomuto tvrdeniu absolútne odporuje skutočnosť, že Real Madrid mal údajne odmietnuť 80-miliónovú ponuku Manchestru United. Klub vraj požaduje až 90 miliónov eur. Zaujímavé je však aj to, že pôvodne sa očakávala v jeho prípade prestupová čiastka na úrovni maximálne 50 miliónov eur. Či spomínaný astronomický balík Mourinho a spol za Moratu zaplatia, bude predmetom ďalších jednaní, ktoré by sa mohli uzavrieť už v najbližších dňoch.

Koľko by ste boli ochotný zaplatiť za Moratu?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.