V Madride budú musieť po prípadnom odchode chorvátskej dvojice Luka Modrić a Mateo Kovačić hľadať náhradu do stredu poľa. Čo sa prvého menovaného týka, jeho prestup je otázny. Odchod Kovačića je takmer hotovou záležitosťou.

Vedenie Realu Madrid sa teda podľa španielskeho denníka AS začalo obzerať po posilách a svoj zrak nasmerovalo do Nemecka a Talianska. Nový tréner Madridčanov Julen Lopetegui má veľmi dobré skúsenosti so stredným záložníkom Thiagom Alcantarom, ktorého viedol ako kouč španielskej futbalovej reprezentácie. Španiel síce predĺžil zmluvu so svojím aktuálnym zamestnávateľom Bayernom Mníchov až do roku 2021, no je tu predpoklad, že sa na Pyrenejský polostrov vráti už toto leto.

Nemecký gigant má totiž pretlak hráčov na danú pozíciu a avizoval, že by mohlo dôjsť k odchodom. “Práve teraz sa uvidí, či necháme nejakých hráčov odísť. Máme na túto pozíciu celkovo 9 futbalistov a iba 3 až 4 potenciálne miesta v zostave,” vyjadril sa prezident Bavorov. “Bielemu baletu” hrá navyše do karát aj fakt, že v Mníchove hosťuje jeden z jeho hráčov, a to James Rodríguez.

Hodnota Thiaga sa pohybuje na úrovni 60 miliónov eur, no ak by sme odrátali sumu, ktorú musí zaplatiť Bayern, aby sa reprezentant Kolumbie stal jeho hráčom natrvalo, tak by sa náklady pre Real rapídne znížili. Bayern totiž môže Jamesa odkúpiť za 42 miliónov.

Druhá alternatíva “Los Blancos” oblieka dres “Starej dámy”. Ide o Miralema Pjanića. V hlavnom meste Španielska je oňho záujem už dlhšiu dobu. V Bosniakovom prípade sú v Madride menej optimistickí, keďže by sa jeho cena pohybovala na čísle 80 miliónov a Juventus by sa ho len nerád vzdal.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.