Real Madrid prežíva výsledkovo a herne najhoršie obdobie za posledné dekády rokov. Budete sa však čudovať, ak sa zameriame na finančnú stránku klubu. Tá si vďaka lukratívnej zmluve so spoločnosťou Adidas prilepší. 

Už rozpočet na sezónu bol stanovený na poriadne horibilnú čiastku. Suma 751 miliónov eur je totiž o 11% vyššia, ako bola tá v minulej sezóne. Celková časť z obchodnej oblasti vzrástla o 16%, čo hovorí o výslednej sume spomínanej oblasti na 297 miliónov eur.

Sponzorstvo a licencie tak ostávajú ako primárny zdroj príjmu a to v sume 239,68 milióna eur. Real by si však mohol prilepšiť ešte viac. Prezident by mal mať podľa všetkého na stole návrh novej sponzorskej zmluvy od spoločnosti Adidas.

Hráči Realu Madrid oslavujú triumf v Lige majstrov

Ponuka na 10-ročnú spoluprácu by “Bielemu baletu” vyniesla závratnú sumu. Prvé správy hovoria o čísle 1,1 miliardy eur. Išlo by o najlukratívnejšiu ponuku v rámci športu v celej Európe.

Spomínaná suma je však len garantovanou čiastkou. S ďalšími odmenami a inými zložkami by sa mohla celková suma zvýšiť zo 110 až na 150 miliónov eur ročne. Išlo by teda o dvojnásobok sumy, ktorú “Los Blancos” dostávajú na základe súčasnej zmluvy.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.