Real Madrid po získaní nového trénera Julena Lopeteguiho naplno roztáča aj letný prestupový kolotoč. Už minulý rok sa vedeniu Madridčanov podaril husársky kúsok, keď si z Flamenga v predstihu za 45 miliónov eur upísali vtedy iba 16-ročného ľavého krídelníka Viníciusa Juniora, ktorému je predpovedaná žiarivá budúcnosť.

Rok na to si “Biely balet” uchmatol ďalšieho typologicky totožného krídelníka Rodryga Goesa zo Santosu. Iba 17-ročný tínedžer bol intenzívne spájaný s Barcelonou, ale Real Madrid po prípade “Neymar” nedal Kataláncom šancu a ich ponuku brazilskému klubu, ktorý ešte stále žiada peniaze za prestup Neymara, dokázal prebiť.

Rodrygo by mal podpísať zmluvu, ktorá mu zaručí pôsobenie na štadióne Santiaga Bernabéua do roku 2025, ale v Santose ostane až do leta 2019. Rovnako aj za tento obchod bude musieť Real Madrid zaplatiť 45 miliónov eur, z čoho 40 miliónov poputuje na účet Santosu a 5 miliónov samotnému hráčovi, ktorý vlastnil 20% svojich práv, pričom 5 miliónov sa mal vzdať v prospech uzavretia obchodu.

Predchádzajúce informácie spomínali ešte 15 miliónov eur v prípadných bonusoch a aj hráčov plat, ktorý by sa mal vyšplhať až na 4 milióny ročne. Tento transfer by mal byť oficiálne potvrdený v piatok na tlačovke Santosu.

Zdroj: AS.com, Sport-english.com | Foto: YouTube