Leto 2020 bolo v Reale Madrid z pohľadu prestupového trhu veľmi špecifické. Aj napriek tomu, že do klubu nedorazila ani jediná posila, vedenie bolo spokojné. Rok 2021 má byť ale iný, najmä ak sa aspoň trošku stabilizuje finančná situácia naštrbená tak prestavbou štadióna, ako ušlým ziskom behom koronakrízy.

Keďže je zrejmé, že prestupová politika klubu sa zmenila na získavanie mladých hráčov, čo klubu vcelku vychádza, očakáva sa pokračovanie v tomto trende. Koho by sme teda behom roku 2021 mohli vidieť v drese Realu Madrid?

Najviac sa hovorí o nevyhnutnosti získania nového útočníka. Tento “problém” tu už bol síce behom pôsobenia Cristiana Ronalda, no aj po jeho odchode to nejako ide. Síce fanúšikovia sa neraz sťažujú na nie príliš atraktívny herný prejav, no získaný titul v La Lige po troch rokoch sa predsa len počíta. V súvislosti s ofenzívou sa najviac skláňajú dve mená, a to tie najhviezdnejšie medzi mladými útočníkmi. Sú nimi Erling Haaland a Kylian Mbappé. Na koho z nich sa bude zameriavať väčšia pozornosť? To je otázka, no obaja by mohli byť zárukou kvality na dlhé roky.

A čo ďalšie posty? Stredová formácia má kvalitu a dá sa očakávať aj postupné zapracovávanie dvojice Kubo – Reinier. Napriek tomu má záujem skautov Realu krúžiť okolo stále len 17-ročného Francúza Eduarda Camavingu, ktorý si už napríklad stihol bravúrnym spôsobom otvoriť strelecký účet v nabitej konkurencii seniorskej reprezentácie.

A defenzíva? Tam by to tiež chcelo pomaly pripravovať sa na odchod Sergia Ramosa do dôchodku. V hre majú byť dva veľké talenty. Tým prvým je 19-ročný mládežnícky reprezentant Francúzska Benoît Badiashile. Ten už v sedemnástich debutoval v Áčku Monaka a dnes sa môže chváliť už takmer 50 štartami. Poslednou možnosťou je ďalší Francúz, a síce čoskoro 22-ročný Jules Koundé. Ten si začal robiť meno v Bordeaux na jar 2018 a v lete 2019 zamieril do Sevilly, s ktorou vyhral Európsku ligu. Za všetko vraví fakt, že od januára 2018, keď debutoval medzi seniormi, odohral už 113 duelov!

Zdroj: Športovýmaganzín.sk, Sportskeeda.com | Foto: Twitter