Najväčším prestupom blížiaceho sa prestupového obdobia počas leta 2021 by mohol byť presun Erlinga Haalanda. Meno nórskeho supertalentu sa spája s množstvom európskych gigantov. Skutočnosť však môže byť nakoniec úplne iná.

Len 20-ročný útočník túto sezónu nastrieľal v drese Borussie Dortmund dovedna vo všetkých súťažiach už 33 gólov. Nečudo tak, že o jeho služby už prejavili záujem veľkokluby ako Real Madrid, FC Barcelona či Manchester United, ktoré sú určite ochotné zaplatiť obrovské peniaze nie len samotnému hráčovi, ale aj jeho agentovi a otcovi.

Netreba však zabúdať, že Erling Haaland má stále platnú zmluvu v klube Borussia Dortmund a to až do júna 2024. Posledné slovo tak bude mať jeho aktuálny zamestnávateľ, ktorého športový riaditeľ vyriekol jasné slová: “Náš plán je jasný, s Haalandom rátame aj v nasledujúcom ročníku,” povedal športový riaditeľ nemeckého veľkoklubu Michael Zorc v rozhovore pre nemeckú TV stanicu ARD.

Otázkou však ostáva, či si Borussia skutočne trúfa udržať Erlinga Haalanda vo svojom tíme aj v ďalšej sezóne, alebo sa len takýmto spôsobom snaží nepriamo donútiť prípadných záujemcov navýšiť ponuku za mladého kanoniera.

haaland

Zdroj: Thestar.com | Foto: Twitter