Slovenský brankár Martin Dúbravka upútal na seba pozornosť celého futbalového sveta. Na Majstrovstvách Európy si totiž proti Španielsku vsietil mimoriadne nešťastný a jeden z najkurióznejších gólov turnaja. Na výhovorky čas nebol, Slovák to zobral s pokorou.

Ako zmenila táto hrúbka Dúbravkove postavenie brankárskej jednotky v Newcastli United? Absolútne nijako. Podľa tamojšieho denníka sú dokonca fanúšikovia Strák pripravení veľkolepo privítať a povzbudiť svojho miláčika späť v St. James´Parku po jeho návrate a nešťastnom momente z EURA. Dvaja z nich dokonca mávali Dúbravkovi pri poskytovaní rozhovoru po dueli so Španielskom priamo zo Sevillskej tribúny, na čo Martin reagoval geniálne. S úsmevom a odmávaním naspäť.

Slováka si v Anglicku vážia a tak niet pochýb, že sa na neho bude celý klub znova spoliehať v novej sezóne, aj napriek neslávnemu kiksu. Dúbravka si môže zobrať príklad z Davida de Geu, ktorý na Majstrovstvách sveta 2018 vyrobil v zápase s Portugalskom obrovskú hrúbku. Okamžite sa stal terčom posmechu, avšak v nasledujúcej sezóne sa stalo niečo zvláštne.

de gea

De Gea prežil jednu z najlepších sezón vo svojej kariére, no kľúčové bolo, že po inkriminovanom momente dostal mohutnú podporu celého Manchestru. Od stopérov, cez klubových funkcionárov, až po tých najdôležitejších ľudí – fanúšikov. Čo z toho vyplýva pre slovenského gólmana? Že po jeho chybe sa ho budú priaznivci snažiť ešte viac podporiť ako doteraz.

Spojenie 32-ročného brankára s fanúšikmi Newcastlu je veľmi silné. Veď ktorý brankár si môže povedať, že mu fanúšikovia vymysleli vlastný chorál? „Fanúšikovia Martina neuveriteľne podporujú od prvého dňa a môžem potvrdiť, že aj on ich skutočne miluje a váži si všetku ich podporu,“ reagoval Dúbravkov agent Daivd Zíka.

dubravka

O Dúbravkovi sa v klubových štruktúrach hovorí ako o jednom z najlepších podpisov v histórií Newcastlu. Írsky brankársky rekordér Shay Given dokonca o Slovákovi vyhlásil, že jeho podpísanie za 4 milióny libier bolo majstrovským ťahom a veľmi výhodným nákupom. Na Martinovi si fanúšikovia ctia jeho pokoru, čo píše aj Newcastleský denník. Ak pokazí prihrávku alebo spraví chybu, okamžite sa ospravedlňuje spoluhráčom. Medzi nimi má veľký rešpekt.

„Martin je špičkový brankár. Chytá naozaj dobre a udržal si množstvo čistých štítov, ale najviac si ho zapamätám preto, že je to naozaj milý človek,“ vyjadril sa Mo Diame, Dúbravkov bývalý spoluhráč. V Newcastli si dobre uvedomujú, koho majú medzi tromi žrďami. A jedna veľká chyba ich hrdinu z neho nerobí okamžite babráka, ktorý stratil na dôvere. Martinovi držíme palce v novej sezóne.

dubravka

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Chroniclelive.co.uk | Foto: Twitter