Ján Volko je atletická superstar nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Naposledy potvrdil svoju výnimočnosť na halových majstrovstvách sveta v anglickom Birminghame, keď skončil šiesty. Tým dosiahol najväčší úspech slovenskej atletiky v tejto diciplíne a aby toho nebolo málo, bol aj najrýchlejší Európan.

A to má stále ešte len 21 rokov a celú kariéru pred sebou, no vo svojej zbierke má už radu významných ocenení. Volko je skvelý športovec, ktorý zviditeľnuje slovenský šport vo svete. No my sa bližšie pozrieme na to, čo sa podarilo talentovanému mladíkovi z Humenného. Ešte v marci na dorasteneckých Majstrovstvách Slovenska zabehol lepší čas, ako svojho času Ján Volko!

Jeho meno je Tomáš Matuščák a vo finále behu na 60m prekonal aj Volkov čas. Bola to pre neho prvá medaila z Majstrovstiev Slovenska a hneď aj zlatá. Matuščák ma namierené vysoko. Túto halovú sezónu sa mu mimoriadne darí, vedie slovenské tabuľky v behu na 60 metrov v kategórii dorastencov a juniorov. A u dorastencov nenašiel premožiteľa ani v behu na 200 metrov. Keď bude naďalej tvrdo trénovať a zlepšovať sa, tak to môže dotiahnúť až do svetovej atletiky.

Do tej Európskej už nahliadol. V minulom roku sa zúčastnil Letných európskych olympijských hier mládeže v maďarskom Győri. Predstavil sa v behu na 200m a hneď v rozbehu si vylepšil svoj osobný rekord a dostal sa do semifinále. Nakoniec obsadil trináste miesto.

Má ešte len 17 rokov, pochádza z atletickej rodiny, keďže obaja jeho rodičia sa venovali atletike a dokonca šprintu. Ak sa Tomáš Matuščák bude približovať Jánovi Volkovi aj v seniorskej kategórii, tak môže mať Slovensko vo svetovej atletike dvoch skvelých šprintérov, čo by bol skoro až zázrak pri podmienkach, aké sú pre atlétov v našej krajine vytvorené.

Zdroj: Humenne.dnes24.sk | Foto: Facebook, Twitter