20-ročný nórsky bombardér Erling Braut Haaland sa uchytil v Dortmunde lepšie, ako sa dalo predstaviť, a to sa od neho neočakávalo zďaleka málo. Od svojho príchodu do klubu (január 2020) strelil v 46 vystúpeniach úchvatných 45 gólov, naposledy sa dvakrát presadil na pôde Bayernu. Čo ak je ale na obzore ďalšia nórska hviezda, a dokonca jeho príbuzný?

O mene Albert Braut Tjaland ste doteraz zrejme nepočuli, a úprimne, ani sa vám nečudujeme. Stále len 17-ročný útočník si na profesionálnej úrovni ešte nezahral, avšak na mládežníckej úrovni mu to strieľa náramne.

Renomovaný portál Givemesport priniesol informáciu o tom, že Haalandov o tri roky mladší bratranec a člen akadémie Molde FK (kde začínal aj kanonier Dortmundu) má v mládežníckom tíme fantastickú bilanciu, veď v 37 zápasoch nastrieľal 64 gólov, čo je gólový priemer 1,73 gólu na zápas. Nečudo, že sa očakáva, že už v ročníku 2021 sa očakáva jeho debut v nórskej Eliteserien.

A kto vie, možno sa raz dočkáme aj dvojzáprahu Haaland – Tjaland. Len dodáme, že súťaž začne začiatkom apríla po reprezentačnej prestávke a Molde v nej bude obhajovať striebornú pozíciu, na ktorú potrebovalo bilanciu 20-2-8.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter