Sergio Ramos, dlhoročný kapitán Realu Madrid či Španielska a podľa mnohých najlepší stopér uplynulého desaťročia, je aj môžum červených kárt. Vo svojej kariére bol vylúčený už 26 krát, naposledy v stredu 26. februára v závere zápasu proti Manchestru City.

Na prvý pohľad sa to číslo nemusí javiť ako nejako závratné, najmä ak si uvedomíme, že v kariére nastúpil už do takmer deviatich stoviek súťažných zápasov. V priemere sa tak predčasne porúča pod sprchy “len” približne každý tridsiaty štvrtý zápas. Na druhej strane si však treba uvedomiť, koľkí hráči nikdy červenú kartu ani len nevideli.

Španielsky futbalista je medzi profesionálnymi futbalistami historicky tretí najvylučovanejší hráč. Keďže nejaký ten rok zrejme ešte Ramos hrať bude, rozhodne je v jeho silách prekonať bývalého francúzskeho stredopoliara Cyrila Roola. Ten ich videl oficiálne 27, teda o jednu viac než Ramos. V rokoch 1993-2010 však v porovnaní s ním odohral sotva polovicu duelov.

Na čele historických rebríčkov je však zrejme naveky prikovaný iný muž, a síce 46-násobný “držiteľ” červenej karty Gerardo Bedoya. Kolumbijský defenzívny záložník strávil celú svoju kariéru v Južnej Amerike, najmä doma v Kolumbii. Počas nej (1995-2015) odohral približne sedemsto duelov, z toho štyridsať deväť aj za reprezentáciu. Na neho teda Sergio Ramos takmer s istotou nedosiahne.

Španiel sa však môže pýšiť rekordným počtom vylúčení vrámci La Ligy, Ligy Majstrov, El Clásica aj v histórii Realu Madrid.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter