Sergio Ramos sa stal novou posilou Paríža St. Germain. V Reale Madrid mu vypršala platnosť jeho zmluvy a keďže sa s vedením klubu nedohodol na jej predĺžení, opustil Santiago Bernabéu v tomto lete ako voľný hráč. 

Lenže 35-ročný obranca nemusel prestúpiť do Ligue 1. Na stole mal totiž iné dve ponuky z anglickej Premier League. Hoci médiá prichádzali so špekulatívnymi záujmami hneď niekoľkých anglických veľkoklubov, teraz vysvitlo, že Ramosa chceli reálne podpísať len dva z nich.

Ten prvý neprekvapí. Manchester City sa usiloval o podpis Španiela, no napokon dostal košom podobne, ako ich trúfalý rival z ligy. O služby Sergia Ramosa sa totiž uchádzal aj Arsenal. Pravdepodobnosť, žeby sa bývalý hráč Realu presunul do klubu, ktorý nehrá žiadnu európsku súťaž bola takmer nulová. Okrem toho, Arsenal už 5 sezón po sebe neskončil v top štvorke najkvalitnejšej ligy sveta.

V Manchestri City bola pre Ramosa údajne pripravená zmluva do roku 2023, ktorá mu po jej skončení zaručovala prestup do americkej MLS, konkrétne do klubu New York City – partnerským klubom Citizens. Tam by Ramos mohol pôsobiť až do svojej štyridsiatky, zmluva s Američanmi bola pre neho prichystaná na tri roky. No túto luxusnú ponuku Ramos taktiež zhodil zo stola a napokon si vybral pôsobenie v PSG.

ramos

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter